Přehled alternativních komunit a společenství

Publikováno: 
14.5.2016
Autor: 
Redakce

Proč jsme se rozhodli vytvořit tento seznam alternativních komunit a společenství?.. Jsou to totiž lidé a skupiny, které nám mohou být vzorem, protože již udělali první krok ke změně svých životů. Nemluví, ale konají a jdou za svým snem.

Na druhou stranu, tito lidé se vydali na ne zrovna jednoduchou cestu a častokrát se setkávají s nepochopením svého okolí. Proto hledají podporu a my jim můžeme pomoci. Vzájemně se tak můžeme i něco naučit.

(aktualizováno 1.9.2016)

Stav komunit na českých tocích

Dneska je takových míst již dost, ale i tak nebývá jednoduché je najít. Některé komunity již bohužel zanikly a o těch nových se toho moc neví. Pokusů o zmapování stavu komunit v "Česko-Moravsku" již bylo několik, ale k dnešku jsou neaktuální.

Zaměření komunit je také různorodé... Některým jde o dosažení potravinové nebo ekonomické soběstačnosti, u jiných převažuje osobní a duchovní rozvoj, další třeba nabízejí jen společné zázemí, ale více do života svých obyvatel nezasahují. Samozřejmě ne každá komunita bude vyhovovat každému, ale v tomto přehledu je nechceme cenzurovat - ať si každý najde, co se mu líbí.

 

Napište nám své tipy

Zkusili jsme co nejvíce takových "alternativců" najít. I tak tento seznam nebude kompletní, věříme však ve vaši pomoc, že nám ho pomůžete doplnit. Budete-li vědět o dalších komunitách, třeba i začínajících nebo připravovaných, napište nám.

Své tipy, připomínky i náměty nám můžete posílat na mail info@zivo-byti.cz, případně přímo do diskuze pod článkem. Nepoděkujeme vám jenom my, ale i další zájemci, kteří třeba kontakt na komunitu hledají.

 

 

KOMUNITY PODLE KRAJŮ:

Jihomoravský kraj

Královéhradecký kraj

  • Sklenářka, Kostelec nad Orlicí (okr. Rychnov nad Kněžnou) - www.sklenarka.cz

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

  • Cohousing 9 Pramenů, Starý Jičín (okr. Nový Jičín) - www.9pramenu.cz

Olomoucký kraj

Pardubický kraj

Středočeský kraj + Praha

Ústecký kraj

Zlínský kraj

Hodnocení: 
Průměr: 4.8 (4 hlasy)

Spolupracujeme

 


          .